MRZIM!!!!

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

LordShaper
The Q

Re: MRZIM!!!!

Unread post by LordShaper » 21 Jul 2019, 12:39

Ali nije FB ubio NOSF forum, barem ja nisam nikad imao dojam. Bio sam na forumima gdje je sve buktilo i frcalo od aktivnosti pa s vremenom zamrlo. Ovdje je počelo zamirati samo od sebe još negdje nakon Eurokona, ali si istovremeno većinu ljudi već tad imao na FB i tamo ih svakodnevno vidio i komunicirao s njima - želim reći da mi se čini da korelaciju miješaš s uzrokom
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End

Izitpajn
Shai-Hulud

Unread post by Izitpajn » 21 Jul 2019, 13:42

Pa nisam ni rekao da je fejbuk ubio forum. Gdje si vidio da sam to napisao?

Izitpajn
Shai-Hulud

Unread post by Izitpajn » 21 Jul 2019, 14:12

Iako, sad kad malo razmišljam, možda fejzbuk nije bio direktni uzrok, ali je sigurno poprilično pomogao tome da ljudi usvoje drugačiji način komunikacije.

I mislim da nije potpuno istina reći da je "Fejbuk ubio forum(e)". Ubili su ga (ih) ljudi koji su odjednom dobili drugačiji način komunikacije, svježe, novo, na prvi pogled spretnije... Logično je, stvari se mijenjaju, paradigme se smjenjuju... A što je različito sada i prije 10 godina? To što su sada neki možda i shvatili kakvo je fejzbuk smeće i koliko od ljudi radi idiote i možda su se željeli čišće komunikacije, gdje su stvari malo vidljivije i dostupnije.

Ili, konkretno, evo upravo danas je bio odličan primjer s ovim Picardom. Otvorim fejzbuk i pokaže mi se trejler i onda shvatim da ga je šeralo TROJE mojih prijatelja. E, sad, krenuti u neku diskusiju... Ako bih htio nešto reći, morao bih ili birati na KOJI od ta tri zida ću ostaviti komentar ili ostaviti komentar na sva tri zida ili napraviti svoj, četvrti share na svom zidu i onda... ne znam što. U svakom slučaju, sve tri odluke mi se čine potpuno idiotske.

I onda sam, naravno, napravio najidiotskiju od svih, stavio sam što sam stavio na outdated relic.

Ali sad bar mogu reći da ako netko želi reći nešto smisleno, neka navrati ovamo, a ako želi (i dalje) prditi u vjetar, neka to radi na fejzbuku jer fejzbuk je apsolutno savršen medij za prđenje u vjetar.

LordShaper
The Q

Unread post by LordShaper » 21 Jul 2019, 14:54

Da pokušaš s FB grupom ali planski za rasprave, ne tipa Con Goers, to je za chitchat o konovima. Pozoveš ciljano par desetaka ljudi s friends liste za koje znaš da su za razgovore o ovim temama i def ćeš imati veći odaziv nego tu, jer ovdje valjda još samo Milena, ja i Proteus povremeno bacimo oko ima li čega.

Tamo lupiš trailer pa ti svi komentari budu pod istim postom. Da, zbog razdvajanja komentara u dretve pomoću "reply" malo je teže pratiti raspravu nego na forumu gdje je sve jedno ispod drugog ali i dalje je sve na jednom mjestu.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End

Izitpajn
Shai-Hulud

Unread post by Izitpajn » 21 Jul 2019, 15:44

Nuts.

Post Reply