Civilizacija u mreži

Igre na forumu.

Moderator: Xaotix

Civilizacija u mreži

Unread postby Izitpajn » 27 Aug 2009, 16:46

Nešto sam čačkao ovih dana i nešto me zasvrbiše prsti... Ima li ovdje netko zainteresiran za multiplejer partijicu mrežne Civilizacije? Sistem bi bio jedan potez dnevno, spojite se bilo kad u toku dana, ako ne povučete potez od 0-24, ništa, ide se dalje, a možete neke stvari i programirati uz pomoć "production queue" i "goto".

Jedini tehnički problem je što treba naći jedan komp koji je stalno uključen i priključen na net koji bi držao server. Iako, možda se to i može na nekom od civservera...

Dakle, tko je zainteresiran, neka se javi.
Izitpajn
Shai-Hulud

Re: Civilizacija u mreži

Unread postby Brumiko » 27 Aug 2009, 20:28

Izitpajn wrote:Nešto sam čačkao ovih dana i nešto me zasvrbiše prsti... Ima li ovdje netko zainteresiran za multiplejer partijicu mrežne Civilizacije? Sistem bi bio jedan potez dnevno, spojite se bilo kad u toku dana, ako ne povučete potez od 0-24, ništa, ide se dalje, a možete neke stvari i programirati uz pomoć "production queue" i "goto".

Jedini tehnički problem je što treba naći jedan komp koji je stalno uključen i priključen na net koji bi držao server. Iako, možda se to i može na nekom od civservera...

Dakle, tko je zainteresiran, neka se javi.

Ovisniče! :zubo:
Nego, kad smo već kod toga, takva opcija postoji i za Alphu Centauri, zar ne? Internet TCP/IP Connection for DirectPlay?
Za Alphu Centauri ne bismo imali problema sa serverom stalno uključenim na Internet, ;) jedino se postavlja pitanje po čemu je to superiorno igranju preko e-pošte?
"Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor." - Steve Wozniak
Brumiko
Ancient

Unread postby Izitpajn » 27 Aug 2009, 21:53

To što redoslijed nije bitan. Ovako ne možeš povući svoj potez dok ti ga onaj prije tebe ne pošalje i može se dogoditi da taman dnevni rasporedi igrača budu tako naštimani da se sljedeći potez čeka danima.

A, kažeš, server ne bi bio problem? Hmmm... :zbunj:
Izitpajn
Shai-Hulud

Unread postby Brumiko » 27 Aug 2009, 23:07

Izitpajn wrote:To što redoslijed nije bitan. Ovako ne možeš povući svoj potez dok ti ga onaj prije tebe ne pošalje i može se dogoditi da taman dnevni rasporedi igrača budu tako naštimani da se sljedeći potez čeka danima.

A, kažeš, server ne bi bio problem? Hmmm... :zbunj:

Od nedavno, prije par dana - ne bi. ;)
Budem još računalo prebacival od staraca k sebi pa bu bilo out na par sati jedan dan, ali načelno bude bilo stalno uključeno tako da za neki budući SMAC ne bu bilo problema...
"Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor." - Steve Wozniak
Brumiko
Ancient

Return to Igre