Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Re: Što trenutno čituckate?

Unread postby MadDog » 06 Dec 2015, 16:21

Izitpajn wrote:Player of Games, Look to Windward, ako imaš živaca, može i Excession. Nekima je najbolji Use of Weapons, mene nije toliko odvalio pa ću ga morati pročitati još jednom. Dobar mi je i Algebraist, ali tu zbilja treba živaca. Pa onda...

Ma zapravo, lakše je nabrojati što mi nije nešto. S Matter sam se mučio, Inversions je samolupanje ciglom u glavu... Sve ostalo preporučam.

Hvala. Dat ću tome pokušaj (ili kako bi Google prevoditelj možda preveo "i'll give it a try") :D
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient

Unread postby Nog » 21 Sep 2016, 08:48

Upravo završio čitati The expanse seriju (prvih pet).
Odlično su mi sjele i jedva čekam sljedeću (šesta bi trebala izać krajem godine). Inače sve knjige su prilično dobro zaokružene i bez većih cliffhangera. Znanstvena strana je prilično dobro odrađena bez logičkih rupa koje bodu u oči, a bez zapadanja u tehnička predavanja. Fokus je ipak na ljudima i njihovim odnosima i činjenici da nikakva tehnologija ili vanjski uvjeti ne mjenjaju ljudsku narav. :zubo:
P.S. Serija (TV) mi je dobro sijela ali knjige su bolje (ništa novoga). Inače prva sezona pokriva samo dio prve knjige sa ubačenim elementima iz druge.
Navigare necesse est, vivere non est necesse
Nog
Puppeteer

Unread postby Belzebubbles » 22 Sep 2016, 19:39

ajme, pa ja uopće nisam znao da je to po nekim knjigama rađeno

a bilo mi je nekako sumnjivo detaljno sve s obzirom da ima na zanatskoj filmskoj strani rupa

koristi nosf foruma :D
Belzebubbles
Ancient

Previous

Return to Knjiški crvi s Arrakisa